Finał XVIII edycji konkursu "Mój szkolny kolega z Misji"

Ilustracja do artykułu maly.JPG

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie, zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z Misji” – w kategorii charytatywnej. W związku z tym 23 maja br. w godzinach przedpołudniowych wraz z grupą 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, uczestników XVIII edycji konkursu „Mój szkolny kolega z Misji” oraz z ich rodzicami, nauczycielami i katechetami uczestniczyliśmy w gmachu Sejmu w uroczystości wręczenia nagród konkursowych. Naszą Szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Natalia Myszczyńska, Kacper Grabala, pan Zbigniew Myszczyński i s. Anna Ratajczak. Uroczystość prowadziła pani Anna Popek, znana z wystąpień telewizyjnych i radiowych. Wśród dostojnych gości w Sali Kolumnowej Sejmu znalazła się pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W imieniu organizatorów Konkursu ks. Zbigniew Sobolewski podziękował wszystkim zebranym za jego przeprowadzenie na etapie szkolnym i nadesłanie najlepszych prac. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom życzył, by nadal wzrastali w dobru dzięki takim inicjatywom, jak Konkurs.

W ramach kategorii charytatywnej Konkursu, w której uczestniczyła nasza Szkoła, dzieci i młodzież zebrały 52 661,87 zł. Są one darem na remont i wyposażenie przedszkola prowadzonego przez polskie siostry w Rezegat k. Armat w Egipcie. 

Warto zauważyć, że  w XVIII edycji Konkursu wzięło udział 380 szkół podstawowych i gimnazjów (184 szkoły podstawowe w grupie wiekowej klas I-III; 140 szkół w grupie klas IV-VI; 62 szkoły w klasach VII-VIII oraz gimnazjum). W przeprowadzenie Konkursu zaangażowało się ponad 1500 nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz 6800 uczniów.

Uczestnicy uroczystego wręczenia nagród, a wśród nich również nasza delegacja, mieli okazję zwiedzić gmach Sejmu i zjeść pyszny obiad w sejmowej stołówce.

Raz jeszcze chcemy podziękować WSZYSTKIM, którzy dobrym słowem, darem serca i konkretną pracą przyczynili się do naszego sukcesu. Ufamy, że to dobro będzie przez nas pomnażane, bo tylko w taki sposób może ono wzrastać.

Dodana: 26 maj 2019 23:01

Zmodyfikowana: 26 maj 2019 23:01

Licznik odwiedzin